Obróbka stolarska obejmuje wiele innowacyjnych urządzeń, wśród nich znajduje się nieco pomijana technologia nestingu. Jednak jak potwierdzają wiodący producenci mebli nesting stanowi doskonałą alternatywę dla wyposażenia stolarni.

Niestety cena maszyny przerasta oczekiwania, ale warto prześledzić tego typu propozycje, która może odmienić prowadzenie zakładu. Przede wszystkim wprowadzenie nestingu do swojego biznesu znacznie skraca proces produkcyjny.

Usprawnienie cięcia jest tu niezwykle istotne szczególnie, jeśli chodzi o krzywoliniowe obróbki. Poza tym bardzo ważną kwestią jest ekonomika i oszczędność, a jak wiadomo w stolarni produkuje się dość znaczne ilości odpadów.

Jednak poprzez nesting płyt zjawisko to jest ograniczone do minimum. Wszystko za sprawą technologii pozycjonowania całej płyty, co pozwala na pełne wykorzystanie materiału.

Niemniej jednak najważniejszą kwestią wdrażania nestingu płyt jest możliwość zredukowania etapów obróbki. Poprzez połączenie kilku procesów w jednej maszynie nie tylko skracany jest czas pracy, ale także zredukowana jest ilość urządzeń, co daje większą wolną przestrzeń.

Poza tym pełna automatyzacja i pozostanie płyty na jednym blacie roboczym zmniejsza zakres wykonywanych czynności. Dlatego też w krótszym czasie dochodzi do realizacji większej ilości zamówień.

Nie ulega więc wątpliwości, że nesting płyt to doskonałe rozwiązania dla wszystkich stolarni, którym zależy na szybkiej, precyzyjnej i bezawaryjnej obróbce płyt meblarskich.

Maszyny budowlane EWPA.PL

By Kacper