Bardzo często w różnego rodzaju urządzeniach wykorzystywane są układy hydrauliczne. Szczególnie mamy z nimi do czynienia wszędzie tam, gdzie pracują różnego rodzaju potężne maszyny, wykorzystywane w przemyśle. To dlatego, że takie układy są ekonomiczne i zazwyczaj bezawaryjne, a to oznacza, że dzięki nim wszystko może spokojnie funkcjonować, a my nie musimy się martwić, że będziemy mieli co chwilę jakieś przestoje, spowodowane awariami takich układów.

Ale żeby one faktycznie działały tak jak powinny, musimy mieć pewność, że wszystkie ich elementy również będą działały w sposób nienaganny.

Potrzebna ochrona

Przede wszystkim musimy wiedzieć, że układ hydrauliczny będzie prawidłowo działał tylko wtedy, kiedy będzie posiadał filtry hydrauliczne. Ich zadanie jest bardzo proste, a jednocześnie niezwykle ważne.

Mają one zatrzymywać każde pyłki i odpady eksploatacyjne, które mogłyby się dostać wraz z olejem do takiego układu hydraulicznego. Dlatego tak ważne jest to, aby co jakiś czas sprawdzać stan takich filtrów hydraulicznych i jeśli zachodzi taka potrzeba, powinny być one od razu wymieniane na nowe. Ani takie filtry, które będą przepuszczały te pyłki, ani takie, które będą całkowicie zatkane różnymi zatrzymanymi nieczystościami, nie będą dobrze wpływały na jakość pracy takiego układu hydraulicznego.

Pamiętajmy, że układy hydrauliczne swoją pracą oddziałują na podzespoły, a to oznacza, że jeśli te ostatnie zaczynają działać w sposób nieprawidłowy, to awarii będzie ulegał cały układ, co z kolei może prowadzić do kosztownych napraw.

Jaka jest ich rola?

www.genova2009.it

Zastanawiamy się nad tym, jaka dokładnie jest rola takich filtrów hydraulicznych? Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że mają one za zadanie zatrzymywanie wszystkich tych pyłków, które mogą wpływać na zatarcia podzespołów, które wykorzystywane są w układzie hydraulicznym. Chodzi tutaj oczywiście o takie urządzenia jak pompy, rozdzielacze, siłowniki czy silniki hydrauliczne.

Takie filtry hydrauliczne muszą gromadzić wszystkie cząstki, które będą się na nich zatrzymywały, aż do momentu, kiedy niezbędna okaże się wymiana takiego filtra na nowy. Jeżeli nie chcemy, aby dochodziło do zniszczenia podzespołów, musimy mieć pewność, że korzystamy z dobrej jakości filtrów hydraulicznych, które faktycznie będą w stanie zatrzymać wszystkie cząstki, które nie powinny się dostać do reszty układu. Zobaczmy jakie filtry hydrauliczne są nam proponowane, porównajmy je między sobą i zdecydujmy, które z nich okażą się najlepsze do naszych urządzeń.

Im lepiej wybierzemy, tym mniej będziemy mieć różnych awarii.

u rurka manometr https://rawimet.pl/giecie_stali_weglowej

By Kacper