Korzystamy z internetu, już nie tylko na komputerze, ale również na innych urządzeniach takich jak: tablet, telewizor czy telefon komórkowy. To oznacza, że jeśli nie będziemy dostatecznie ostrożni i jeśli w prawidłowy sposób nie będziemy dbali o zabezpieczenie naszych danych, to szybko możemy stać się ofiarą ataków hakera. Czasami skutek tych ataków może być nie groźny, jednak innym razem może się okazać, że z jego powodu stracimy naprawdę wiele pieniędzy, jeśli uda mu się dostać do naszego konta bankowego. Jakie więc są sposoby działania hakerów, abyśmy wiedzieli, jak możemy się przed tym chronić?

To trzeba wiedzieć

Przede wszystkim nie możemy udawać, że hakerów nie ma i nie możemy żyć nadzieją, że nami się na pewno nie zainteresują.

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że hakerzy wykorzystują w pewien sposób nasze lenistwo. Jeśli mamy proste hasło, które w dodatku bardzo rzadko jest zmieniane, to może się okazać, że padniemy ofiarą hakerów, a co więcej, tak naprawdę nie będą się oni musieli zbytnio namęczyć, aby dostać się do tych danych, które najbardziej ich interesują. Dodatkowo powinniśmy pilnować, aby nie korzystać z otwartej sieci WIFI. Należy zamknąć swoją sieć tak, aby nikt kto nie ma do niej hasła, nie mógł z niej korzystać.

No a jeśli już ustawiamy to hasło, to powinno być ono odpowiednio skomplikowane, tak aby naprawdę nie dało się go łatwo złamać.

Co jeszcze pomaga hakerom?

Trzeba tutaj również zaznaczyć, że jeśli chcemy się ustrzec ataku hakerów, to nie powinniśmy korzystać z oprogramowania, które jest już nieaktualne. Może się wówczas okazać, że będzie ono za słabe, aby móc ochronić nasz komputer przed takimi atakami. Dlatego też, jeśli tylko pojawiają się jakieś nowe aktualizacje do oprogramowania, to powinniśmy z nich korzystać.

Kiedy pojawiamy się na jakiejś stronie internetowej, pyta ona o możliwość dostępu do różnych plików i folderów. To oznacza, że musimy dokładnie zapoznać się z tym, co pojawia się na naszym monitorze i nie klikać bezmyślnie w różne okienka. Jeśli nie udzielimy takiego dostępu, to będzie istniała spora szansa, że uda nam się uchronić nasz komputer, przed atakiem hakerów. Musimy dołożyć wszelkich starań, aby nasz komputer był bezpieczny.

Z tego też powodu poza wszystkimi wyżej wypisanymi sytuacjami, powinniśmy też dopilnować, aby na naszym komputerze znajdował się jak najlepszy system zabezpieczeń, tak aby ostrzegał nas on przed każdą próbą włamania do naszego komputera.

Wideodomofony Hikvision ranking.aktualne-mapy.com.pl

By Kacper