Rozsławiona już na cały świat, jedna z najpiękniejszych kopalni świata to z pewnością Wieliczka. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę, że nie tylko wydobywanie soli wiąże się z kopalniami.

Mapalu

Przecież kopalnia ma zupełnie inne bardziej wartościowe przeznaczenie, jak chociażby wydobywanie węgla. Zapewne pamiętamy z lekcji geografii, że wydobycie węgla odbywa się także w Polsce.

Pojawia się zatem pytanie, czy można zwiedzić również te prawdziwe kopalnie? Okazuje się, że jak najbardziej tak. Istnieją takie miejsca także w naszym kraju, które udostępnione są dla turystów.

Można poczuć się jak prawdziwy górnik, wziąć do ręki kilof, założyć nie tylko kask, ale także i kombinezon. Niezwykła przygoda, która może stać się wspaniałym hobby.

Odkrywanie podziemnych korytarzy naprawdę wciąga. Warto poznać prawdziwe życie górnika, ciężką prace i warunki w jakich musi przebywać.

Jeżeli choć trochę fascynuje cię ten świat, należy udać się w podróż nie tylko do jednej kopalni, ale wszystkich, które dają tylko taką możliwość.

automaty do bram odlewnia aluminium

By Kacper