Grecka wyspa Zakynthos, to trzecia co do wielkości wyspa w Archipelagu Wysp Jońskich, leżąca na zachód od Peloponezu. Sama nazwa „Zakynthos” pochodzi od imienia syna znanego nam z mitologii Dardanosa. Według Homera, kraina ta wchodziła w skład kraju Odyseusza.

www.wowdevshop.com

Wyspa Zakynthos pełna jest atrakcji turystycznych. Śródziemnomorski klimat, niezwykle urokliwe zatoczki i plaże, a także budzące respekt klify sprawiają, że ten, kto raz odwiedził grecką wyspę Zakynthos, ma ochotę jeszcze tam powrócić. Bardzo popularną i chyba najczęściej fotografowaną zatoką na wyspie jest Zatoka Wraku.

Nazwa wzięła się od wraku statku leżącego na plaży. Sama plaża otoczona jest z trzech stron charakterystyczną, wysoką skałą, a dotarcie do niej możliwe jest jedynie od strony morza, którego wody przybierają piękny, błękitny odcień. Innym, wartym odwiedzenia miejscem na wyspie jest Zatoka Xigia, znajdująca się w odległości około 18 km od miasta Zakynthos.

Wyjątkowość tego miejsca związana jest z znajdującym się bezpośrednio w morzu ujściem źródeł siarkowych, co sprawia, że wiele osób traktuje to miejsce jak naturalne SPA.

By Kacper