Grawerki wyposażone w system sterujący CNC to lekkie urządzenia, których przeznaczeniem jest frezowanie danej powierzchni. W przeciwieństwie do klasycznych frezarek, są zdecydowanie mniejsze i są w stanie obsłużyć bardziej precyzyjne i skomplikowane projekty. Narzędzia w nich wykorzystywane to małe końcówki, które nie przekraczają 6mm, które tworzą stożkową geometrię.

Jeśli chodzi o moc wrzeciona nie musi ona spełniać najwyższych standardów, bowiem średnica robocza ma tutaj dość niski zakres. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na to, że mimo tak minimalistycznych wymagań grawerki CNC stanowią najbardziej niezawodny i precyzyjny produkt do obróbki. Takie parametry jak stabilność, rozdzielczość, dynamika, sztywność są na bardzo wysokim poziomie i to od nich w głównej mierze zależy wynik końcowy.

Warto w tym wypadku wyszczególnić rozdzielczość pozycjonowania, gdyż wpływa ona na dokładność obróbki. Dzięki czemu możliwe jest wykonanie wręcz nie widocznych gołym okiem prac. Grawerki CNC to przede wszystkim niezawodny i niezastąpiony system komputerowy, który wpływa na pełną automatyzację.

To co nie było możliwe przy użyciu tradycyjnych rozwiązań, może być w pełni wykonane z dokładnością, co do milimetra. Docinanie narożników frezem grawerskim jeszcze nigdy nie było tak proste, sprawne i jeszcze raz podkreślmy precyzyjne. Dlatego też grawerki same w sobie stanowią doskonałe uzupełnienie dla innych równie godnych polecenia maszyn do obróbki, bez których realizacja innowacyjnych projektów nie była by możliwa.

water jet https://ewpa.pl/sprzedaz/terex-cranes/zurawie-demag-gasienicowe/zuraw-gasienicowy-demag-cc-8800-1.html

By Kacper