Od wielu lat możemy spotkać się z zagadnieniem sztucznej inteligencji. Czasami wydaje nam się, że będziemy mieli z nią do czynienia dopiero wówczas, gdy powstanie taki program, który będzie zachowywał się w podobny sposób jak człowiek. To oznacza, że będziemy mogli z nim swobodnie rozmawiać, będzie on w stanie konstruować inteligentne odpowiedzi i sam będzie potrafił tak interpretować uzyskane informacje, żeby faktycznie móc z nich korzystać. Jednak prawda jest taka, że sztuczną inteligencją nazywamy również dział informatyki, a to oznacza, że w pewnym sensie, to zagadnienie już nas otacza.

Odpowiednie oprogramowania

Jeżeli chodzi o sztuczną inteligencję, która będzie w stanie całkowicie zastąpić człowieka, to jak na razie nie mamy czym się martwić. Owszem powstaje coraz więcej programów, które mają za zadanie rozwiązywać różne programy związane z inteligencją, jednak musimy pamiętać, że mogą one działać na tyle, na ile zostały zaprogramowane. Jeszcze nie ma takiej sztucznej inteligencji, która sama z siebie potrafiłaby stworzyć coś nowego. Jedak pamiętajmy, że obecnie istnieje wiele różnych programów komputerowych, które w oparciu o odpowiednie algorytmy i dane do nich wprowadzone, potrafią interpretować je w odpowiedni sposób.

Co prawda tylko w takim zakresie, w jakim zostało to zaprogramowane, ale jednak. To oznacza, że na niektórych stanowiskach taka sztuczna inteligencja może zastąpić człowieka.

Gdzie z tego korzystamy?

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak często kontaktując się przez internet z różnymi firmami, mamy do czynienia ze sztuczną inteligencją. Jest ona tak zaprogramowana, aby na określone zwroty i stwierdzenia, reagować w konkretny sposób.

To oznacza, że jeśli my zadamy jakieś podstawowe pytanie, taka sztuczna inteligencja korzystając z algorytmów i tego co zostało zaprogramowane, udziela nam odpowiedzi. Takie programy oparte na działaniu sztucznej inteligencji są coraz lepsze, a to oznacza, że czasami możemy sobie nawet nie zdawać sprawy z tego, że nasza korespondencja odbywa się z programem komputerowym, a nie z żywym człowiekiem. Trzeba otwarcie przyznać, że powstaje coraz więcej rozwiązań, które wykorzystując sztuczną inteligencję. Co prawda nie jest ona w stanie jeszcze tak dokładnie wszystko analizować, ale prawda jest taka, że osiągnięcia w tej dziedzinie są coraz lepsze, a to przekłada się na to, że tego typu programy działają coraz lepiej i niejednokrotnie można je pomylić z człowiekiem, zwłaszcza jeśli się nie widzi, kto jest naszym rozmówcą.

zbiorniki powietrza https://zabezpieczeniapoznan.pl/

By Kacper