Istniał ścisły związek pomiędzy markami Porsche a Volkswagenem. Historia biura konstrukcyjnego Porsche zaczyna się w 1931 roku, kiedy to Ferdinand Porsche założył Dr. Ing. h.

c. F. Porsche GmbH. Początkowo firma nie zajmowała się produkcją, a tylko konstruowaniem samochodów, ich projektowaniem oraz doradztwem.

Jednym z pierwszych zleceń, jakie otrzymał Ferdynand Porsche było polecenie od rządu niemieckiego, by skonstruować właśnie Volkswagena. Powstające wówczas modele zarówno Porsche jak i Volkswagena miały wiele wspólnych elementów, zwłaszcza pod względem konstrukcji i wykorzystanych elementów. W niektórych modelach Porsche wykorzystywano np. silniki Volkswagena, co było później mocno krytykowane.

W 1972 roku firma Porsche została przeistoczona w spółkę akcyjną, a członkowie rodziny Porsche przestali już w niej pełnić funkcje kierownicze. Nowy zarząd chciał poszerzyć asortyment firmy i produkować nie tylko samochody, ale także okulary przeciwsłoneczne, zegarki, meble i inne luksusowe produkty.

Wtryskiwacze Bosch CR HONDA preparaty do kokpitu

By Kacper