Coraz częściej korzystając z usług banku, korzystamy z bankowości elektronicznej. Pozwala nam ona na zarządzanie naszym kontem z każdego miejsca na świecie, o każdej porze i jednocześnie wyklucza konieczność fizycznej obecności w banku, kiedy chcemy wykonać przelew, albo sprawdzić stan naszego konta. Jednak to co dla wielu ludzi jest wygodą, dla innych może być okazją do włamań i zdobycia w nielegalny sposób, nie swoich pieniędzy, a więc krótko mówiąc – kradzieży. W jaki więc sposób powinniśmy działać, aby uchronić się przed utratą pieniędzy z konta bankowego?

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/koss-porta-pro-czarny.html

Musimy być bardzo ostrożni

Przede wszystkim musimy być tutaj bardzo ostrożni.

To oznacza, że nikomu nie powinniśmy udostępniać naszego hasła do konta bankowego, jak również nie powinniśmy go mieć nigdzie zapisanego. Co więcej, takie hasło powinno być jak najbardziej skomplikowane, a do tego jeszcze od czasu do czasu powinniśmy je zmienić. Dodatkowo zanim zalogujemy się na stronę banku, powinniśmy się upewnić, że mamy otwarte prywatne okno w przeglądarce, a więc takie, które nie sprawdza danych i ich nie zbiera, więc nikt nie będzie mógł ich później wykorzystać, bo nie będzie śladu po takiej naszej działalności. No i powinniśmy się również upewnić, że strona banku jest odpowiednio zabezpieczona, o czym będzie nas informowała mała kłódka, z podstawowymi danymi.

Jeśli będzie jej brakowało, w ogóle nie powinniśmy się logować do naszej bankowości elektronicznej.

Odpowiednie zabezpieczenia

Banki chcą chronić swoich klientów, którzy korzystają z bankowości elektronicznej, a to oznacza, że stosują one wiele różnych form uwierzytelniających takich jak: tokeny, hasła jednorazowe czy smsy. Prawda jednak jest taka, że hakerzy w tego typu przypadkach wykorzystują najczęściej niewiedzę ludzi i ich nieostrożność. Jeśli chcemy zmniejszyć prawdopodobieństwo, że dojdzie do włamania na nasze elektroniczne konto bankowe, przez które stracimy wszystkie swoje pieniądze, to nie powinniśmy się logować do banku na komputerach, których nie znamy, co do których nie mamy pewności, czy mają one odpowiednie zabezpieczenia i co więcej, z których korzysta wiele różnych osób, ponieważ znajdują się one w publicznych miejscach.

Im większą ostrożnością będziemy się wykazywali, tym większa będzie szansa na to, że hakerom nie uda się włamać do naszego internetowego konta bankowego. To sprawi, że nie będą oni też mogli zabrać nam pieniędzy, które mamy zgromadzone w banku.

By Kacper