Historia Porsche

Ferdinand Porsche w 1931 roku założył firmę, która zajmowała się konstrukcją samochodów. Jednak z nakazu wydanego przez Adolfa Hitlera koncern zaczął także produkować pojazdy wojskowe oraz pancerne dla III Rzeszy.
Tym samym firma Porsche stała się konkurencyjna dla Henschel. Wraz z samą firmą Porsche powstało jej logo, które w formie niezmienionej funkcjonuje do dzisiaj.
Logo to ma kształt herbu, w którego centralnej części umieszczony jest biegnący koń. Ten symbol pochodzi z herbu miasta Stuttgart, w którym mieści się siedziba firmy.
Pierwszy model samochodu Porsche powstał w roku 1948 i był to Porsche 356. Przez kolejne lata pojazd ten był udoskonalany, a jego ostatnie wersje miały nawet silnik własnej konstrukcji firmy.
Ważnym wydarzeniem w historii koncernu jest niewątpliwie prezentacja modelu Porsche 911. Był to wóz sportowy z sześciocylindrowym silnikiem umieszczonym z tyłu.
To auto okazało się wielkim hitem na światowym rynku motoryzacyjnym. Osiągało wiele sukcesów w rajdach i wyścigach, jednak samochód znajdował też wielu klientów wśród osób, które nie jeździły po torach wyścigowych.
toyota poznań
Przeczytaj również: Jakie są najnowsze trendy w zabiegach na twarz?
Przeczytaj również: Jak prawidłowo dobrać rozmiar ubrania koszarowego?
Przeczytaj również: Jak dbać o system ogrzewania podłogowego elektrycznego?
Polecane artykuły

Jakie konsekwencje poniesie kierowca jeżeli będzie uczestnikiem wypadku, a pojazd nie będzie posiadał ważnego przeglądu?
Wykonanie okresowego przeglądu technicznego pojazdu jest obowiązkiem każdego właściciela samochodu, ciągnika rolniczego, motoru oraz każdego innego pojazdu, który bierze udział w ruchu publicznym. Jeżeli podczas rutynowej kontroli okaże się, że pojazd nie posiada ważnego przeglądu technicznego to n

Zatrudnienie w przemyśle chemicznym
Przemysł chemiczny jest sektorem, który poszczycić może się ciągłą dynamiką rozwoju. W roku 2012 w Polsce w branży tej zatrudnienie znalazło prawie 250 tysięcy ludzi. Jest to grupa pracowników, która poszczycić może się wysoką wydajnością pracy, olbrzymią produktywnością oraz stosunkowo niskim kosz