Ferdinand Porsche w 1931 roku założył firmę, która zajmowała się konstrukcją samochodów. Jednak z nakazu wydanego przez Adolfa Hitlera koncern zaczął także produkować pojazdy wojskowe oraz pancerne dla III Rzeszy.

Tym samym firma Porsche stała się konkurencyjna dla Henschel. Wraz z samą firmą Porsche powstało jej logo, które w formie niezmienionej funkcjonuje do dzisiaj.

Logo to ma kształt herbu, w którego centralnej części umieszczony jest biegnący koń. Ten symbol pochodzi z herbu miasta Stuttgart, w którym mieści się siedziba firmy.

Pierwszy model samochodu Porsche powstał w roku 1948 i był to Porsche 356. Przez kolejne lata pojazd ten był udoskonalany, a jego ostatnie wersje miały nawet silnik własnej konstrukcji firmy.

www.janina.rybnik.pl

Ważnym wydarzeniem w historii koncernu jest niewątpliwie prezentacja modelu Porsche 911. Był to wóz sportowy z sześciocylindrowym silnikiem umieszczonym z tyłu.

To auto okazało się wielkim hitem na światowym rynku motoryzacyjnym. Osiągało wiele sukcesów w rajdach i wyścigach, jednak samochód znajdował też wielu klientów wśród osób, które nie jeździły po torach wyścigowych.

http://www.danoil.pl/molykote-g-1502-fm-400-g-p-1229.html Świat diesla

By Kacper