Chcemy zapewnić dziecku wszystko co najlepsze, tak abyśmy mieli pewność, że w odpowiedni sposób wspieramy jego rozwój. Z drugiej też strony, chcemy mieć pewność, że korzystając z danego produktu będzie ono bezpieczne. No i nie ukrywajmy, ale niejednokrotnie spore znaczenie podczas zakupów ma cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za wybrane rzeczy. Jednak mimo tych wszystkich problemów, jakie mogą się wiązać z wyborem odpowiedniego produktu, sporo rodziców zastanawia się nad tym czy wybrać kosz mojżeszowy czy łóżeczko dostawne?

Porównajmy wady i zalety

Przede wszystkim jeśli zastanawiamy się nad tym, czy w naszym przypadku lepszy będzie kosz mojżeszowy czy łóżeczko dostawne, to z pewnością powinniśmy porównać wady i zalety, każdego z nich. W przypadku kosza mojżeszowego, musimy się nastawić na to, że będzie on służył naszemu dziecku jedynie przez jakieś pół roku, później będzie ono już na niego za małe. Znowu w przypadku łóżeczka dostawnego, będzie mogło z niego korzystać znacznie dłużej. Na początku będziemy mogli je mieć przy naszym łóżku, a więc pozbawione będzie jednej ze ścianek, a gdy przyjdzie czas, będziemy mogli z niego korzystać tak jak z normalnego łóżeczka, gdy dziecko będzie już przesypiało całe noce i nie będzie potrzebowało naszej obecności. Jednak kosz mojżeszowy jest mniejszy, a więc bardziej przypomina dziecku brzuch mamy, w którym również nie miało zbyt wiele miejsca.

W przypadku łóżeczka dostawnego tego miejsca jest jednak znacznie więcej, chociaż też nie ma aż takiej przestrzeni, jak w przypadku zwykłego łóżeczka dla niemowląt.

O tym też pamiętajmy

Zastanawiając się nad odpowiednim wyborem, trzeba również pamiętać, że kosz mojżeszowy będzie nam łatwiej przenosić, a więc zawsze będzie mógł być tam, gdzie będziemy my. Do tego spokojnie będziemy mogli go położyć na łóżku, a więc dziecko będzie spało z nami, ale jednocześnie nie będziemy musieli się martwić tym, że zrobimy mu krzywdę, albo je przygnieciemy. Łóżeczka dostawnego już tak łatwo nie będzie nam przenieść z miejsca na miejsce, ale znowu będziemy wiedzieli, że dziecko będzie w nim bezpieczne, a my spokojnie będziemy mogli po nie sięgnąć, gdy przyjdzie pora karmienia. Trzeba się dokładnie zastanowić czego oczekujemy od takiego produktu. Jeśli ma nam służyć przez kilkanaście miesięcy, to z pewnością lepiej wybrać łóżeczko dostawne. Jeśli bardziej zależy nam na tym, abyśmy mogli mieć zawsze dziecko przy sobie i żeby łatwo było je przenosić, nawet, gdy będzie spało, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okaże się kosz mojżeszowy. Dlatego też, tak ważne jest dokładne przemyślenie wszystkich opcji.

By Kacper