W przemyśle obróbka materiałów ma wielorakie znaczenie, poddawane są cięciu, szlifowaniu, grawerowaniu czy frezowaniu. Jednak równie ważnym elementem w produkcji jest etap termoformowania. Przeznaczone do tego celu urządzenia, tak zwane termoformierki umożliwiają przetłaczanie wszelkiego rodzaju tworzyw. Z płaskiej płyty można uformować produkt w pożądanym i niekiedy skomplikowanym kształcie.

Wszystko odbywa się w procesie próżniowego podgrzewania danego tworzywa, jednak za zwyczaj są to płyty o maksymalnej grubości do 10mm. Termoformowaniu mogą zostać poddane takie płyty polimerowe, wielowarstwowe, napełnione i wysokobarierowe. Technikę tą wykorzystuje się zazwyczaj do formowania opakowań, jednak w ostatnim czasie doskonale sprawdza się w obróbce produktów o większych rozmiarach. Dlatego też termoformowane elementy to przede wszystkim lady chłodnicze, kaski ochronne, wnętrza sprzętów AGD, obudowy urządzeń oraz wiele innych produktów.

www.kukania.com.pl

Niemniej jednak na uwagę zasługuje, także dział meblarski, gdzie w pełni wykorzystuje się tę technologię, do produkcji mebli kuchennych, dziecięcych, wnętrz szuflad, a także innych elementów. Termoformierki to doskonałe maszyny, które posiadają innowacyjne podzespoły, kompaktową budowę, ale przede wszystkim dobre parametry. Niezawodność, wysoka sprawność, energooszczędność, to kluczowe kwestie, które wskazują na dobrej jakości urządzenie. Wdrażane inteligentne rozwiązania jeszcze bardziej podwyższają jakość pracy i sprawność obsługi.

Wynajem wozideł Thwaites łuszczenie prętów

By Kacper