Są tacy piłkarze, którzy w swojej kolekcji mają mnóstwo tryumfów. Rekordziści mogą w swojej prywatnej kolekcji przechowywać nawet kilkadziesiąt różnych statuetek, pucharów oraz medali.

www.euroalians.pl

Składają się na to wyróżnienia indywidualne oraz drużynowe. Podzielić można je także na te, które zdobywa się z reprezentacją swojego kraju oraz z drużynami klubowymi.

Istnieją również takie, które przyznaje się za całokształt osiągnięć w danym okresie (w sezonie bądź w roku kalendarzowym). W ostatniej dekadzie najwięcej trofeów zdobyli chyba piłkarze hiszpańscy.

Wynika to z faktu, że mieli oni w tym okresie zdecydowanie najlepszą reprezentację na świecie, której członkowie w większości przypadków reprezentowali czołowe europejskie kluby. Na bardzo wysokim poziomie stoi również liga hiszpańska, której reprezentanci praktycznie w każdym sezonie są głównymi faworytami europejskich pucharów (Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej).

Paradoksalnie, najbardziej prestiżową nagrodę indywidualną w futbolu, czyli Złotą Piłkę, od wielu lat zdobywa tylko dwóch piłkarzy, którzy chociaż grają w hiszpańskich klubach, to jednak Hiszpanami nie są.

https://www.pencopolska.pl/silownia/

By Kacper