W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy można oglądać wystawy czasowe, które zmieniają się co kilka miesięcy. Niektóre z nich są wypożyczane z polskich, inne z zagranicznym muzeów edukacyjnych. Oto niektóre z wystaw czasowych Centrum Nowoczesności Młyn wiedzy: „Życie” – to wystawa interaktywna o tematyce biologicznej. Jest głównym tematem jest anatomia człowieka, ale obejmuje także zagadnienia biologii ogólnej. Uczestnicy mogą samodzielnie prowadzić obserwacje i wziąć udział w eksperymentach. Ekspozycja daje możliwość skorzystania m.

Przyjęcie weselne

in. z mikroskopów i modeli ludzkiego ciała. „Fenomeny elektryczności” to kolejna wystawa interaktywna, która jest poświęcona zagadnieniom związanym z elektrycznością. Także tutaj zwiedzający mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Odwiedzający dowiedzą się m.in.

czym są odnawialne źródła energii oraz co to obwód zamknięty. „Niemożliwe” jest także wystawą interaktywną. Na stanowiskach można m.in. dowiedzieć się, w jaki sposób iluzjoniści wykorzystują zjawiska optyczne. Do dyspozycji zwiedzających są eksponaty, dzięki którym można m.

in. oszukać ludzkie zmysły.

choroby-ukladu-pokarmowego.chorobyswiata.com.pl www.konfraternia.com.pl

By Kacper