Centrum Nauki Experyment w Gdyni jest miejscem, w którym każdy, bez względu na wiek i zainteresowania, może spędzić czas w atrakcyjny i przede wszystkim pożyteczny sposób. Instytucja ta bowiem łączy naukę oraz zabawę i umila proces przyswajania naukowej wiedzy. Dzięki swojej interaktywności Centrum Nauki Experyment komunikuje naukę w przystępny dla wszystkich odbiorców sposób. Centrum Nauki Experyment oferuje swoim gościom wiele atrakcji, są to m.in.

interaktywne wystawy, pokazy naukowe, praktyczne warsztaty z fizyki, chemii, astronomii, matematyki i archeologii, wykłady, seminaria, festyny naukowe i ekologiczne oraz zajęcia w terenie. Centrum Nauki Experyment organizuje także wydarzenia z cyklu Akademia Experymentu. Są to m.in. wykłady dla całych rodzin z dziećmi, ponadto można wziąć udział w zajęciach zorganizowanych dla grup szkolnych.

Akademia Experymentu oferuje także wydarzenia kierowane do nauczycieli i wykładowców, są to przede wszystkim seminaria, warsztaty oraz konferencje hr 2019.

noclegi w Kazimierzu Dolnym www.zzg.zgora.pl

By Kacper